פרסם כאן דף הבית
Share |
השכרת רכב
תאריך לקיחה:
תאריך החזרה:
מקום איסוף:
מקום החזרה:
סוג הרכב:
גיר:
שם מלא:
טלפון:
אימיל:
הערות:
סוגי רכבים להשכרה

 

 

סוגי רכבים להשכרה 

לצד הרכבים הקנויים ורכבי הליסינג, שרבים מקבלים ממקומות העבודה, שוק הרכבים להשכרה מוסיף לשגשג כבעבר. רכב להשכרה יכול להתאים לתיירים ולאנשים הנמצאים בארץ לתקופה קצרה, אך גם כרכב חלופי או זמני, טרם רכישת רכב חדש. יש גם מי שבוחר באופציה של רכב שכור באופן קבוע, במטרה לחסוך לעצמו עלויות וטרחה של כל ענייני התחזוקה, הטיפול והרישוי. אין ספק שהזמנת רכב שכור וההתנהלות איתו פשוטה הרבה יותר מאחזקה עצמית של רכב פרטי. עדיין, יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שפונים לחברת ההשכרה.

הליך השכרת רכב

ראשית, חשוב לדעת שמרבית חברות ההשכרה מוכנות להשכיר מכונית רק לבני 24 ומעלה, וכאלה שיש ברשותם רישיון נהיגה תקף במשך השנתיים האחרונות. מעבר לכך ישנם מספר הליכים ותנאים נוספים: בזמן השכרת הרכב תדרשו להפקיד בחברת ההשכרה סכום בפקדון, המהווה ערובה להחזרת הרכב. חשוב לברר מהי עלות ההשתתפות העצמית שלכם בתיקונים או פיצוי צד שלישי במקרה של תאונה. כמעט בכל החברות, רק המשכיר עצמו, מי שחתום על הרכב, רשאי לנהוג בו. כדי לכלול בני משפחה נוספים בכיסוי הביטוחי תדרשו להוסיף מעט על עלות ההשכרה.

קטגוריות רכבים

לתעשיית השכרת רכב קטגוריות קבועות שלכל אחת מהן תעריף משלה. בתוך כל קטגוריה יכולה להציע כל חברה דגמים שונים, בהתאם למצאי הרכב שברשותה.

רכב מיני – הוא רכב בסיסי קטן המיועד בעיקר לנסיעה עירונית. בדרך כלל מדובר ברכבים חסכניים בצריכת הדלק שלהם ובעלות ההשכרה הזולה ביותר, כך שזהו הפתרון הכלכלי ביותר, למי שאין לו צורך ברכב גדול יותר. בין הרכבים הנפוצים בקטגוריה : פיאט פונטו והונדאי גטס.

משפחתיות – הם רכבים בינוניים, המתאימים, כשמם, לצרכי משפחה ממוצעת. עם הרכבים המשפחתיים ניתן לארוז את כל המשפחה ולצאת לטיול או חופשה משפחתית בארץ.

רכבי מנהלים – היא קטגורית רכב יוקרתית יותר הכוללת רכבים גדולים ומאובזרים יותר. בין הרכבים הפופולריים מסוג זה – הדגמים המתקדמים של מאזדה 3 ופורד מונדיאו.

רכב מסחרי – מתאים בעיקר כרכב עבודה או להובלת משאות קטנים. בין היתר נפוצים בקטגורית המסחריות הרנו קנגו והפיז'ו אקספרס 9.

רכבי פאר – מיועדים למי שרוצה ויכול להרשות לעצמו רכב שכור מהרמה הגבוהה ביותר הקיימת בשוק. בקטגוריה זו תמצאו גם ג'יפים ורכבי שטח יוקרתיים כמו הפורד אקספלורר והיונדאי טוסון.

הגבלת גיל

החוק מתיר השכרת רכב מכל קטגוריה  מגיל מסויים. את רכבי המיני והמשפחתיות ניתן לשכור מגיל 24 ואילך. ממכוניות המנהלים והמסחריות תוכלו להינות רק מגיל 25 והלאה. לרכבי הפאר ורכבי השטח יוכל נהג צעיר, בעל רישיון נקי מעבירות ותקף למשך שנתיים לפחות, ליהנות רק לאחר שמלאו לו 28 שנה.

UI by nearme עיצוב אתרים