פרסם כאן דף הבית
Share |
השכרת רכב
תאריך לקיחה:
תאריך החזרה:
מקום איסוף:
מקום החזרה:
סוג הרכב:
גיר:
שם מלא:
טלפון:
אימיל:
הערות:
כל מה שצריך לדעת על ביטוח רכב שכור

בבואנו לשכור רכב, רובנו מתמקדים בשאלות של עלות ההשכרה וסוג הרכב המושכר, אולם שאלה נוספת צריכה להשאל והיא גם בעלת השפעה ישירה על עלות ההשכרה והיא שאלת ביטוח הרכב המושכר.

 

ביטוח חובה וביטוח צד ג' לרכב שכור

בארץ, חברות ההשכרה מחויבות להשכיר רכב רק לאחר רכישת ביטוח חובה לרכב וביטוח צד ג' עבורו. ביטוח חובה לרכב מכסה את פגיעות הגוף שעלולות להגרם לנהג, לנוסעים ולהולכי הרגל בתאונת דרכים בה הרכב השכור היה מעורב. ביטוח צד ג' ברכב מכסה פגיעות ברכוש שנגרמו לרכושו של צד שלישי בתאונה עם הרכב השכור. בניגוד למצב בארץ, כאשר הרכב מושכר לשימוש במדינה אחרת, חשוב להקפיד ולבדוק באילו כיסויים ביטוחיים הוא מכוסה כדי להמנע ממצבים בהם שוכר הרכב מוצא את עצמו ללא כיסוי לפגיעה גופנית או נתבע על נזקים שנגרמו לרכבים אחרים באשמתו.

חברות השכרה שונות מאפשרות להוסיף סעיף ביטוח תאונות אישיות הכוללות פיצוי על  נזקים גופניים לנהג ולנוסעים.

ביטוח מקיף לרכב שכור

ביטוח מקיף לרכב הוא אינטרס משותף של חברת הביטוח ושל שוכר הרכב. למרות האינטרס של חברת ההשכרה חשוב לזכור כי אין חובת רכישת ביטוח מקיף לרכב מושכר ולכן חשוב לוודא כי קיים כיסוי ביטוחי כזה לפני ההשכרה.

ביטוח רכב מושכר נרכש במעמד ההשכרה. את עלות הביטוח משלם השוכר בנפרד מהתשלום עבור ההשכרה עצמה. לרב, חברת הביטוח מכתיבה את תנאי הביטוח הנדרשים על ידה הכוללים ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב וביטוח צד ג'.

3 דרכים להוזלת ביטוח רכב שכור

ישנן דרכים שונות המאפשרות הוזלת רכישת ביטוח עבור רכב שכור:

  1. הגבלת מספר הנהגים המורשים לנהוג ברכב – כמו בפוליסות ביטוח רגילות, גם בביטוח רכב שכור עלויות הביטוח נמוכות יותר כאשר הנהגים מוגדרים שמית בפוליסת הביטוח.
  2. הגבלת גיל הנהג הצעיר ביותר המורשה לנהוג ברכב השכור – הכללת נהג צעיר בן 24 ומטה מקפיצה את עלויות הביטוח, גם ברכבים פרטיים וגם ברכבי השכרה. במידת האפשר, ותרו על שירותי הנהג הצעיר כדי להוזיל את עלויות רכישת הביטוח עבור רכב ההשכרה.
  3. גובה דמי ההשתתפות העצמית – השתתפות עצמית פועלת באופן שונה בחברות השכרה וברכבים פרטיים. בחברות השכרה, תשלום דמי ההשתתפות העצמית יגבה משוכרי הרכב תמיד, גם אם חברת הביטוח תובעת ביטוח צד ג' של נהג אחר אשר אשם בתאונה. במידה והתביעה מצליחה, תחזיר חברת ההשכרה את דמי ההשתתפות העצמית לשוכרים. אפשר לשלם תוספת תשלום לביטוח הרכב השכור ולהמנע מנושא דמי ההשתתפות העצמית כלל, אולם בחירה כזו תעלה את מחירי הביטוח. העלאת גובה דמי ההשתתפות העצמית תורדי את עלות הביטוח אולם תותיר את השוכר עם דמי השתתפות גבוהים אותם יאלץ לשלם מכיסו במידה והרכב נגנב או נפגע.


UI by nearme עיצוב אתרים